Το φεστιβάλ «Τα παιδιά πάνε σινεμά», στην 3η του επέτειο, έχει ως θέμα την οικολογία. Όλες οι ταινίες αλλά και τα εργαστήρια, οι δράσεις, τα θεατρικά δρώμενα και το κουκλοθέατρο που πλαισιώνουν τον σημαντικό θεσμό είναι προσανατολισμένα στο θέμα της προστασίας του περιβάλλοντος. Σήμερα θα προβληθεί η ταινία κινούμενων σχεδίων «Εγώ ο απαισιότατος» ενώ αύριο «Το μαγικό σπίτι». • 20 και 21/6 • δραστηριότητες από 6 μ.μ., προβολές στις 9 μ.μ. • Κατράκειο Θέατρο Νίκαιας (πάνω από την πλατεία Χαλκηδόνας), τηλ. 210-4278289
Φεστιβάλ: Σινέ… οικολογία
24" χρόνος ανάγνωσης