Σατέν, girly και πριγκιπικές, οι μπαλαρίνες του οίκου Miu Miu είναι αναμφίβολα η πιο ρομαντική προσθήκη που μπορούμε να κάνουμε τώρα στη fall γκαρνταρόμπα μας. Έχοντας ήδη υιοθετηθεί από τα πιο στιλάτα Vogue girls, ανάμεσά τους και από την αγαπημένη μας Julia Hobbs, φαίνεται να είναι το shoe trend που δεν θα αποχωριστούν οι fashionistas, ενώ το σίγουρο είναι πως θα το συνδυάσουν με τα περισσότερα pieces της ντουλάπας τους.
Ακόμη και αν δεν ανήκετε στις λάτρεις των φλατ παπουτσιών, δεν μπορείτε να μην παραδεχθείτε πως το συγκεκριμένο ζευγάρι είναι σούπερ άνετο και ευέλικτο. Διαθέσιμο σε μια σειρά από χρώματα και υφές, προορισμένο να ικανοποίησει κάθε προσωπικό γούστο, είναι το στοιχείο που θα κάνει με χαρακτήρα dress down ακόμη και τις πιο edgy εμφανίσεις, χωρίς ωστόσο να τους στερήσει το στιλ.
Διαβάστε περισσότερα στη Vogue