Στο φθινοπωρινό street style βλέπουμε ήδη έναν συνδυασμό να κερδίζει έδαφος, με όλο και περισσότερες fashion insiders να τον υιοθετούν. Πρόκειται για το combo blazer και φόρεμα, ένα chic look που από celebrities όπως η Katie Holmes, πέρασε και στην καθημερινή γκαρνταρόμπα.
Αυτά τα δύο κομμάτια συνδυάζουν το masculine με το θηλυκό στυλ, γι’ αυτό και ο συγκεκριμένος συνδυασμός θεωρείται τόσο επιτυχημένος. Το σακάκι και το φόρεμα, ορίζουν το νέο smart chic look και δημιουργούν μια εμφάνιση κατάλληλη και για το γραφείο και για τα after office drinks.
Διαβάστε τη συνέχεια στη Vogue