Έχετε ακούσει ποτέ για το material minimalism;
Η αλήθεια είναι ότι η εφαρμογή του material minimalism δεν είναι εύκολη υπόθεση και χρειάζεται αρκετό καιρό για να υιοθετηθεί στην καθημερινότητα. Ένα πρώτο βήμα είναι να προσπαθήσετε να μειώσετε τον αριθμό των σκέψεων που σχετίζονται με την ιδιοκτησία και εμποδίζουν την ενέργεια και να αναζητήσετε μια διαδικασία ψυχικού καθαρισμού που θα κάνει τη ζωή σας πιο εύκολη.
Αυτό σε συνδυασμό με το material minimalism μπορεί να βοήθησει πολύ. Και ακόμη περισσότερο στην εποχή που η βιωσιμότητα είναι απαραίτητη, όπως και το να μην συσσωρεύονται τεράστιες ποσότητες αντικειμένων που θέτουν σε κίνδυνο την υγεία του πλανήτη.
Διαβάστε τη συνέχεια στο vogue.gr