Υπάρχει κάτι πιο glamorous και θηλυκό από το κόκκινο μανικιούρ; Το κόκκινο χρώμα έχει την δύναμη να αιχμαλωτίζει όλα τα βλέμματα και να χαρίζει αυτοπεποίθηση, σύμφωνα με επιστημονικές έρευνες. Μπορεί το κόκκινο μανικιούρ να θεωρείται κλασικό, αυτή τη στιγμή όμως είναι και η απόλυτη τάση, όπως υποστηρίζει η red nails theory που είναι TikTok trend, οπότε έχετε έναν ακόμα λόγο να το τολμήσετε, ειδικά τώρα που πλησιάζουμε προς τα Χριστούγεννα.
Σύμφωνα με αυτή τη θεωρία, οι beauty addicts αυτή τη στιγμή επιλέγουν κόκκινο χρώμα στα νύχια με το #rednailstheory να συγκεντρώνει ήδη 100 εκατομμύρια views και τις γυναίκες σε όλο τον πλανήτη να ακολουθούν το παράδειγμά τους και να υποκύπτουν στο πιο διαχρονικό κόκκινο μανικιούρ.
Διαβάστε τη συνέχεια στη Vogue