Οι περισσότεροι από εμάς έχουμε ως παιδική συνήθεια να πλένουμε το πρόσωπό μας αμέσως μόλις ξυπνάμε με άφθονο νερό. Αν και αυτή η διαδικασία φαινομενικά είναι άκακη, δεν είναι λίγες οι φορές που οι ειδικοί επισημαίνουν πως πρέπει να προσέχουμε τον τρόπο με τον οποίο «χρησιμοποιούμε» το νερό για να καθαριστούμε, μιας και ανάλογα με την θερμοκρασία με την οποία έρχεται σε επαφή με το δέρμα μας μπορεί να προκαλέσει προβλήματα.
Διαβάστε περισσότερα στην VOGUE