Οι μαύροι κύκλοι παραμένουν ένα διαχρονικά αναπάντητο ερώτημα που απασχολεί τις περισσότερες γυναίκες.
Η έντονη καθημερινότητα, η έλλειψη ύπνου, το στρες, η κακή διατροφή και η αφυδάτωση, μπορούν να επιδεινώσουν την κατάσταση, δείχνοντας το βλέμμα ακόμα πιο κουρασμένο. Στην αγορά κυκλοφορύν και τα πιο καλυπτικά και ενυδατικά κονσίλερ που καλύπτουν τις σκιές γύρω από τα μάτια, εξασφαλίζοντας φωτεινότητα.
Το βασικό είναι να αντιμετωπίσουμε τους μαύρους κύκλους στη ρίζα τους, αλλάζοντας κάποιες από τις συνήθειές μας.
Διαβάστε τη συνέχεια στη Vogue