Είναι γεγονός ότι δεν υπάρχει κάτι πιο διαχρονικό και μοντέρνο από ένα ζευγάρι sneakers και ειδικότερα όταν πρόκειται για σχέδια με λεπτή σόλα, που μπορούν να συμπληρώσουν ένα outfit με τον πιο κομψό τρόπο. Αυτό ισχύει και για τα τελευταία sneaker trends που έχουμε δει και ενώ το περασμένο φθινόπωρο και τον χειμώνα κυριαρχούσαν τα trainers με πιο σκληρές σόλες και XXL platforms, φέτος η τάση της άνοιξης και του καλοκαιριού εστιάζει στην κομψότητα.
Τα είδαμε σε όλα τα it-girls και σε supermodels όπως η Bella Hadid, η Hailey Bieber και η Kaia Gerber, που λάτρεψαν το σχέδιο Mexico 66 Onitsuka Tiger, ένα μοντέλο που λανσαρίστηκε πριν από 56 χρόνια, κάτι που αποδεικνύει ότι φέτος βιώνουμε μια πραγματική αναβίωση των 70s sneakers.
Διαβάστε τη συνέχεια στη Vogue