Στην οδό Βουκουρεστίου, στο κέντρο της Αθήνας, εθεάθη το μεσημέρι της Παρασκευής η Ανια Τέιλορ – Τζόι.
Η Αμερικανίδα ηθοποιός -γνωστή από τους ρόλους της σε δημοφιλείς σειρές: «Γκαμπί της βασίλισσας», «Peaky Blinders», «The Miniaturist», αλλά και σε ταινίες: «The Menu», «Last Night in Soho», «Emma» και στην επερχόμενη «Furiosa: A Mad Max Saga»- έκανε βόλτες κρατώντας το χέρι του συζύγου της, μουσικού του συγκροτήματος More*, Μάλκολμ ΜακΡέι. Εκτός από τη σημερινή εμφάνισή της στην πόλη, θαυμαστές ανέφεραν στα σόσιαλ μίντια πως η Τέιλορ – Τζόι βρισκόταν στην Αθήνα και στις αρχές Δεκεμβρίου.
Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που η βραβευμένη ηθοποιός επισκέπτεται τη χώρα μας. Το 2021 παρακολούθησε την επίδειξη μόδας του οίκου Dior στο Καλλιμάρμαρο, όπου, μεταξύ άλλων, φωτογραφήθηκε και με το διάσημο μοντέλο Κάρα Ντελεβίν. Με μια εμφάνιση που θύμιζε αρχαία Ελλάδα, η ηθοποιός παρευρέθηκε στην επίδειξη καθώς είναι η πρέσβειρα του οίκου μόδας.