Υφάσματα σε πλήρη άνθιση, σε ανοιχτό διάλογο με τη διακόσμηση της άνοιξης.
![Full Bloom-1](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2016/06/03/127697.jpg)
Ταπετσαρία Tropical Fronds, Marina Sfakianaki. Κονσόλα Quaderna σχεδιασμένη από τους Superstudio, 3.100€, Vitra Showroom Athens. Επάνω στην κονσόλα, από αριστερά: Πορσελάνινο βάζο από τη συλλογή Hybrid της Seletti, 154€, Love-it. Βαζάκι της Kahler, 20€, www.myran.gr. Κούκλες σχεδιασμένες από τον Alexander Girard, 110€, Vitra Showroom Athens. Υφασμα Couture Rose του οίκου Designers Guild, Συλλογές. Τραπεζομάντηλο από τη σειρά Rules, από 13,60€, Nef-Nef Homeware. Βάζα του σχεδιαστή Lex Pott, 205€ το ένα, Oikos. Πορσελάνινο σκεύος του οίκου Bernardaud, 89€, Pavillon Christofle. Πορσελάνινα δοχεία με αρωματικά κεριά, Άβαξ. Φωτιστικό Vertigo σχεδιασμένο από την Constance Guisset, από 725€, Zoumboulakis Galleries.
![Full Bloom-2](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2016/06/03/127664.jpg)
Ταπετσαρία της συλλογής Watercolours, Marina Sfakianaki. Από επάνω αριστερά και δεξιόστροφα: Πιάτο Marbled Enamel, 15€, Paraphernalia. Πιατέλα του οίκου Bernardaud, 503€, Pavillon Christofle. Πιάτο του οίκου Gien, σετ 4 τεμ., 140€, Deros The Shop. Ύφασμα του οίκου Designers Guild, Συλλογές. Ψαλίδι κήπου, 16€, Paraphernalia. Πιάτο από σχιστόλιθο 12€, ToposWorkshop. Μαχαίρι του οίκου Sabre, από 14€, Deros The Shop. Κεραμικό ρόδι, 14€, Forget me not. Πορσελάνινο πιάτο του οίκου Raynaud, 99€, Deros The Shop. Μπολ από τη σειρά Pont aux Choux, σετ 4 τεμ., 110€, Deros The Shop. Αυτοποτιζόμενο γλαστράκι Mini Deltini της Lechuza, 10€, www.lechuza.gr.
Επιμέλεια Λένα Τσοκοπούλου
Photos Φώτης Καραπιπέρης/Studio Verve
ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΘΟΠΩΛΕΙΟ LES FLEURISTES