Το φθινόπωρο έχει μπει για τα καλά και εμείς ρωτήσαμε το Nyxi-Nyxi και την κα. Άννα Αλμπάνη να μας πει ποιες είναι οι τάσεις στο μανικιούρ που πρέπει να δοκιμάσουμε οπωσδήποτε:
Μπλε-γκρι
Μια μοναδική απόχρωση που αντιπροσωπεύει απόλυτα τη χειμωνιάτικη ατμόσφαιρα. Το άτονο μπλε με τους γκρι τόνους είναι τάση και είναι ιδανικό για την εποχή.
![Τα μανικιούρ που θέλουμε να κάνουμε το Νοέμβριο είναι εδώ!-1](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2017/11/01/gn_bluegray.jpg)
Κεραμιδί
Δεν είναι τυχαίο ότι τα περισσότερα brands βερνικιών έχουν συμπεριλάβει αυτή την απόχρωση στις νέες συλλογές τους. Θα χαρακτηρίζαμε την απόχρωση ως Τερακότα του Φθινοπώρου.
![Τα μανικιούρ που θέλουμε να κάνουμε το Νοέμβριο είναι εδώ!-2](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2017/11/01/gn_brick.jpg)
Plum
Το δαμασκινί χρώμα είναι έντονο, βαθύ και φέτος κάνει comeback. Μάλιστα, η hot εκδοχή του για τη σεζόν είναι όσο πιο μεταλλικό και λαμπερό γίνεται.
![Τα μανικιούρ που θέλουμε να κάνουμε το Νοέμβριο είναι εδώ!-3](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2017/11/01/gn_plum-1.jpg)
Tα Floral είναι ακόμα εδώ
Αν κάνετε μια βόλτα στα μαγαζιά θα καταλάβετε και μόνες σας ότι η τάση του floral συνεχίζεται και το χειμώνα. Στα νύχια, λοιπόν, το trend υιοθετείται με σκουρόχρωμη βάση, για μεγαλύτερη αντίθεση και ακόμη πιο εντυπωσιακό αποτέλεσμα.
![Τα μανικιούρ που θέλουμε να κάνουμε το Νοέμβριο είναι εδώ!-4](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2017/11/01/gn_floral.jpg)
*Για περισσότερες πληροφορίες και ραντεβού επικοινωνήστε με το Nyxi-Nyxi Nail Academy
Διαβάστε περισσότερα στο mustonline.gr