Δεν περιμένει κανείς από την αντιπολίτευση αυτοσυγκράτηση. Δεν περιμένει να μην υποδαυλίζει τις καταλήψεις, δυναμιτίζοντας έτσι μια ήδη πολύ δύσκολη σχολική χρονιά. Περιμένει, όμως, από την κυβέρνηση να μην παρακολουθεί αδρανής το φαινόμενο. Χρειάζεται να εξασφαλιστεί ότι θα αναπληρωθούν όλες οι χαμένες διδακτικές ώρες. Χρειάζεται η πολιτεία να εγγυηθεί την ίση πρόσβαση όλων στο αγαθό της εκπαίδευσης.
Ισότητα
17" χρόνος ανάγνωσης
![ισότητα-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)