Εδώ που έχουμε φτάσει, δεν υπάρχουν ιερές και ανίερες συναθροίσεις. Δεν υφίστανται προοδευτικοί και συντηρητικοί συγχρωτισμοί. Υπάρχει μόνον ο σεβασμός αλλά και η ασέβεια προς τη δημόσια υγεία. Προς την αυτοθυσία των γιατρών και των νοσηλευτών. Προς τη συντριπτική κοινωνική πλειοψηφία η οποία υφίσταται έγκλειστη τις οικονομικές και ψυχικές παρενέργειες των περιορισμών, που ήδη έχουν κρατήσει περισσότερο από το αναμενόμενο. Ανεξαρτήτως δόγματος ή ιδεολογίας, κάθε μαζική συγκέντρωση είναι κάτι χειρότερο από παράνομη. Είναι αντικοινωνική τύφλωση.
Οι ζωές και τα δόγματα
22" χρόνος ανάγνωσης
![οι-ζωές-και-τα-δόγματα-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)