Πολύ θετικό σημάδι αποτελεί η σύμπνοια του συνόλου σχεδόν των πολιτικών αρχηγών για τον εμβολιασμό. Συνιστά σπάνια εκδήλωση ωριμότητας του πολιτικού μας συστήματος απέναντι σε μια πρωτόγνωρη απειλή. Ζούμε σε περίεργους καιρούς. Η συνωμοσιολογία και η αμφισβήτηση έχουν καταστεί εξίσου επικίνδυνες με τον ιό. Το μόνο αντίδοτο είναι η συσπείρωση όλων των πολιτικών δυνάμεων, αλλά και γενικότερα όσων έχουν δημόσιο λόγο, γύρω από την κοινή λογική και το αυτονόητο.
Το πολιτικό αντίδοτο
20" χρόνος ανάγνωσης
![το-πολιτικό-αντίδοτο-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)