Στη συζήτηση που ανοίγει για τα εργασιακά θα ήταν λάθος να επικρατήσει το «όχι σε όλα». Η αγορά εργασίας δεν μπορεί να λειτουργεί με κανόνες που θεσπίστηκαν προ τεσσαρακονταετίας. Ας συμβάλουν όλοι, συνδικάτα και κόμματα, εποικοδομητικά – όχι με συνθήματα. Και ας πιέσουν την κυβέρνηση πρωτίστως προς την κατεύθυνση του αποτελεσματικού ελέγχου, ώστε οι κανόνες όντως να εφαρμόζονται.
Κανόνες
17" χρόνος ανάγνωσης
![κανόνες-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)