Οποια πολιτική ταυτότητα και αν επικαλείται κανείς, ένα δεν μπορεί να ισχυριστεί: ότι η αγορά εργασίας μπορεί να λειτουργεί με κανόνες τεσσαρακονταετίας. Το περιεχόμενο της μεταρρύθμισης μπορεί να συζητηθεί. Αλλά ο φοβικός συντηρητισμός, που ζητάει μονότονα να μην αλλάξει τίποτε, το μόνο που επιτυγχάνει είναι να καθηλώνει την οικονομία. Η χώρα δεν έχει την πολυτέλεια να περιμένει.
Συντήρηση
17" χρόνος ανάγνωσης
![συντήρηση-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)