Τα στοιχεία που δημοσιεύει σήμερα η «Κ» πιστοποιούν ότι για πολλά χρόνια οι εμπρηστές των δασών έμεναν στη συντριπτική τους πλειονότητα ατιμώρητοι. Τώρα, αν κρίνει κανείς από τις υποθέσεις που βρέθηκαν ενώπιόν της φέτος το καλοκαίρι, η Δικαιοσύνη φαίνεται να αφυπνίζεται. Πρέπει να της δοθεί το νομικό οπλοστάσιο ώστε να αντιμετωπίζει πιο δραστικά τις περιπτώσεις εγκληματικής καταστροφής του περιβάλλοντος.
Όπλα κατά των εμπρηστών
17" χρόνος ανάγνωσης
![όπλα-κατά-των-εμπρηστών-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)