Δεν είναι όλα στάσιμα στην πρωτεύουσα. Η πρόοδος στον τομέα της καθαριότητας είναι οφθαλμοφανής. Σε ό,τι αφορά την κυκλοφορία, όμως, η κατάσταση έχει γίνει πάλι αφόρητη. Δεν είναι δουλειά μόνο ενός δήμου. Ούτε μόνο της τοπικής αυτοδιοίκησης. Χρειάζεται να σχεδιαστεί ξανά ο συγκοινωνιακός χάρτης, ώστε να μη σπαταλιούνται τόσες χιλιάδες εργατοώρες σε μποτιλιαρισμένους δρόμους.
Ο εφιάλτης της κυκλοφορίας
15" χρόνος ανάγνωσης
![ο-εφιάλτης-της-κυκλοφορίας-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)