Η ταχεία επιβολή προστίμου στην εταιρεία διαχείρισης της Αττικής Οδού για τις παραλείψεις της στην πρόσφατη κακοκαιρία είναι, δυστυχώς, πρωτοφανής. Θα έπρεπε να είναι ο κανόνας. Θα έπρεπε, ύστερα από μία αποτυχία, δημόσιοι και ιδιωτικοί φορείς να λογοδοτούν ταχύτατα. Και, βεβαίως, να πληρώνουν. Μόνον έτσι το σύστημα μπορεί να μαθαίνει από τα λάθη του και να βελτιώνεται.
Το πρόστιμο και το μάθημα
17" χρόνος ανάγνωσης
![το-πρόστιμο-και-το-μάθημα-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)