Η αναγνώριση από τον ΟΟΣΑ πρωτοποριακών προγραμμάτων που έχουν εισαχθεί σε νηπιαγωγεία του Πειραιά συνιστά μια ενθαρρυντική ένδειξη για τα ανεκμετάλλευτα κοιτάσματα ταλέντου που υπάρχουν στη δημόσια εκπαίδευση. Η Πολιτεία οφείλει να αξιοποιήσει και να επιβραβεύσει εκείνους τους λειτουργούς που τιμούν την αποστολή τους, χωρίς να αφήνουν τη δημοσιοϋπαλληλική κουλτούρα της ήσσονος προσπαθείας να τους καθηλώσει.
Οι εκπαιδευτικοί του αύριο
17" χρόνος ανάγνωσης
![οι-εκπαιδευτικοί-του-αύριο-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)