Η ελληνική δημοκρατία έχει λύσει τα υπαρξιακά της ζητήματα εδώ και σχεδόν μισό αιώνα. Για τα θεμέλιά της δεν έχει θεσμικές ανασφάλειες. Και σίγουρα δεν κινδυνεύει να τις αποκτήσει αν ανακαινίσει ένα συγκρότημα δημόσιων κτιρίων για να το αξιοποιήσει πολιτιστικά και τουριστικά, όπως επιχειρεί να κάνει στα κτήματα του Τατοΐου. Σε αυτά τα κτίρια δεν κατοικούν φαντάσματα. Κυκλοφορούν όμως έξω από αυτά πολλοί επίδοξοι κυνηγοί φαντασμάτων. Κυνηγοί χωρίς θηράματα.
Κυνηγοί φαντασμάτων
20" χρόνος ανάγνωσης
![κυνηγοί-φαντασμάτων-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)