Το αντικείμενο του νομοσχεδίου προσφερόταν για συναίνεση. Ποιος μπορεί καλόπιστα να διαφωνήσει με την υιοθέτηση νέων τεχνολογιών; Ομως, ακόμη και σε ένα πεδίο τόσο απρόσφορο για πολιτική αντιπαράθεση, θα μπορούσαν πάλι να εκδηλωθούν κοντόθωροι λαϊ-κισμοί. Το γεγονός ότι το νομοσχέδιο ψηφίστηκε από τα τρία μεγάλα κόμματα –με την πλειοψηφία να κάνει δεκτές παρατηρήσεις της αντιπολίτευσης– ήταν μια στιγμή σπάνια για τα κοινοβουλευτικά μας ήθη. Και δεν πρέπει να είναι η τελευταία.
Mια στιγμή σπάνια
21" χρόνος ανάγνωσης
![mια-στιγμή-σπάνια-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)