Η απόφαση του υπουργείου Παιδείας να επισπεύσει τις διαδικασίες για την αξιολόγηση των εκπαιδευτικών είναι μια κίνηση με ουσιαστική, αλλά και συμβολική σημασία. Δείχνει ότι μεταβαίνουμε επιτέλους στη φάση που οι μεταρρυθμίσεις δεν ψηφίζονται για να ψηφίζονται, αλλά για να εφαρμόζονται. Και συμβολίζει τη βούληση να μην επηρεάζεται το μεταρρυθμιστικό έργο από τα εκλογικά «φεγγάρια» και τους σχετικούς πελατειακούς υπολογισμούς. Η εκπαίδευση άλλαξε τα τελευταία χρόνια. Το αποτύπωμα των αλλαγών θα αρχίσει να γίνεται ορατό στο άμεσο μέλλον.
Αξιολόγηση χωρίς δισταγμούς
23" χρόνος ανάγνωσης
![αξιολόγηση-χωρίς-δισταγμούς-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)