Οι συνεχείς «στάσεις εργασίας» στα μέσα μαζικής μεταφοράς (πάντα στην αρχή της βάρδιας) δεν επιτυγχάνουν τίποτε άλλο παρά να απορρυθμίσουν χωρίς λόγο τις ζωές δεκάδων χιλιάδων εργαζομένων στο λεκανοπέδιο – και δη εκείνων των εργαζομένων που έχουν τα λεωφορεία περισσότερο ανάγκη. Αυτό το θέατρο ανέξοδης δια-μαρτυρίας δεν μπορεί πλέον να συγχωρείται ως συνδικαλιστική υπερβολή. Η υπηρεσία θα πρέπει να παρέχεται, έστω και με προσωπικό ασφαλείας.
Εις βάρος των πολλών
19" χρόνος ανάγνωσης
![εις-βάρος-των-πολλών-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)