Το μπουφανάκι γράφει Stelios. Αλλά δεν είναι πέτσινο. Είναι ελαφρύ, ό,τι πρέπει για ανοιξιάτικες εκλογές. Και είναι μια πρωτότυπη ιδέα εκλογικού μάρκετινγκ του Stelios Πέτσα. Παλιότερα οι υποψήφιοι έδιναν αναπτήρες και μπρελόκ. Η έφοδος όμως στον χώρο της μόδας δεν είναι απροσδόκητη από έναν πολιτευτή που έχει δείξει ανεξάντλητα αποθέματα στυλιστικής τόλμης στις casual εμφανίσεις του – ακόμη και με βερμούδα σε ξαπλώστρα. Σαν Πατούλης του μινιμαλισμού –κάποιος με ίση εκζήτηση, αλλά χωρίς αδυναμία στα χρυσά– ο Stelios προσφέρει με την ινσταγκραμική επιρροή του και πολιτικές υπηρεσίες στο κόμμα του. Συγκρατεί στη Ν.Δ. δυνάμεις που μπορεί να υπέκυπταν στο αισθητικό δέλεαρ των Βατίδου – Λατινοπούλου.
Στέντωρ