Μπορεί η μακρά προεκλογική περίοδος και το «καθαρό» εκλογικό αποτέλεσμα της 21ης Μαΐου να δημιούργησαν ατμόσφαιρα ρουτίνας. Οι αυριανές κάλπες όμως δεν είναι απλώς μια τελετουργία. Είναι πιο σημαντικές από τις προηγούμενες, αφού σε αυτές κρίνεται αν και πώς θα κυβερνηθεί η χώρα τα επόμενα χρόνια. Γι’ αυτό και κανένας ευσυνείδητος πολίτης δεν έχει την πολυτέλεια να μην καταθέσει τη βούλησή του στο παραβάν.
Η κρίσιμη επιλογή
19" χρόνος ανάγνωσης
![η-κρίσιμη-επιλογή-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)