Η ψήφος υπέρ της συνέχειας είναι μια επιλογή σταθερότητας. Οχι στασιμότητας. Ιδίως μετά τα σκληρά μαθήματα της χρεοκοπίας, έχει φανεί ότι η κοινωνική πλειοψηφία είναι έτοιμη να στηρίξει μεταρρυθμίσεις που άλλοτε θεωρούνταν ταμπού. Η σημερινή εντολή πρέπει να δοθεί προς αυτή την κατεύθυνση της προόδου. Και πρέπει να «διαβαστεί» αναλόγως από αυτούς που θα τη λάβουν. Ούτως ή άλλως, δεν υπάρχει περίοδος χάριτος – ούτε περιθώριο για δισταγμούς και αμφιταλαντεύσεις. Η επαγγελία είναι ρητή: «Τολμηρά» και «μπροστά».
Γρήγορα και τολμηρά
23" χρόνος ανάγνωσης
![γρήγορα-και-τολμηρά-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)