Οσοι διαμαρτύρονται για την καθιέρωση τεκμαρτού εισοδήματος θα όφειλαν λογικά να είναι υπέρ των ηλεκτρονικών μέσων πληρωμής, που καταγράφουν το πραγματικό και όχι ένα έστω και επιεικώς εικαζόμενο εισόδημα. Δεν υπάρχει κανένας θεμιτός λόγος προκειμένου να καθυστερήσει η υποχρεωτική χρήση POS σε όλη την οικονομία και η σύνδεσή τους με τις ταμειακές μηχανές. Αν αξιοποιηθούν με διαφάνεια τα ψηφιακά μέσα, όντως, δεν θα χρειάζονται τεκμήρια.
Το αντίδοτο στα τεκμήρια
19" χρόνος ανάγνωσης
![το-αντίδοτο-στα-τεκμήρια-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)