Η αύξηση του κατώτατου μισθού είναι μια θετική εξέλιξη. Η αξία της εργασίας ήταν από εκείνες που δέχτηκαν το μεγαλύτερο βάρος της εσωτερικής υποτίμησης στην κρίση. Ομως, η καλλιέργεια ενός οικονομικού περιβάλλοντος που θα δημιουργεί υψηλά αμειβόμενες θέσεις εργασίας απαιτεί πολύ πιο σύνθετες και επίπονες προσπάθειες. Απαιτεί διαρκή μείωση του μη μισθολογικού κόστους. Και αλλαγή του παραγωγικού μοντέλου.
Ο στόχος για καλές δουλειές
17" χρόνος ανάγνωσης
![ο-στόχος-για-καλές-δουλειές-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)