Πόσες γυναικοκτονίες και πόσα «εθνικά σχέδια δράσης» για τη βία κατά των γυναικών χρειάζεται ακόμη να γίνουν προκειμένου να μπορέσει η αστυνομία να εφαρμόσει ένα πρωτόκολλο στις περιπτώσεις καταγγελιών, όπως αυτή στους Αγίους Αναργύρους; Πόσο δύσκολο είναι να υιοθετήσουν οι υπηρεσίες έναν ενιαίο τρόπο δράσης, προκειμένου να μην επαναλαμβάνονται τα ίδια –θανάσιμα– λάθη; Δεν ωφελεί τώρα άλλη μία «δέσμη» εξαγγελιών. Αρκεί να εφαρμοστεί η προηγούμενη.
Ανεπίδεκτοι βελτίωσης
19" χρόνος ανάγνωσης
![ανεπίδεκτοι-βελτίωσης-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)