Απ’ όλους τους πολιτικούς αρχηγούς, ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ ήταν ο πιο φειδωλός στη χρήση των κοινωνικών δικτύων. Ο πιο συμβατικός στα μέσα προεκλογικής επικοινωνίας. Δεν ήταν τυχαίο. Ηταν σκόπιμο. Το είχε διακηρύξει ρητώς ο Νίκος Ανδρουλάκης ότι προτιμά να είναι παλαιομοδίτης παρά να γίνεται θέαμα για να τραβήξει την προσοχή. Το επανέλαβε και χθες σε «χαλαρωτική» πρωινή εκπομπή, ότι «το TikΤok είναι απαξίωση της πολιτικής». Καταδίκη που έκανε πάντως κοντράστ με τον πολύχρωμο καναπέ που τον φιλοξενούσε. Στον καναπέ αυτό επιχείρησε και ο Ανδρουλάκης να χαλαρώσει λίγο ενθυμούμενος τις «παρτάρες» και τις «ραψωδίες» της νεότητάς του, παρέχοντας κιόλας τα κατάλληλα φωτογραφικά τεκμήρια, από τον καιρό που περιφρονούσε τα κομμωτήρια. Εδειξε έτσι ότι ακόμη κι όταν προσπαθεί να μπει στην πρωινάδικη μόδα, η παλαιομοδίτικη στόφα του επιζεί.
Η έλξη του καναπέ
38" χρόνος ανάγνωσης