Αυτορρυθμιζόμενη αγορά δεν υπάρχει. Ακόμη και οι φιλελεύθεροι συμφωνούν ότι πρέπει να υπάρχει εποπτεία – όχι ασφυκτική, αλλά ισχυρή. Παρά την αναγνώριση των στρεβλώσεων που χρονίζουν στην ελληνική αγορά –και παρά το πολιτικό κόστος που αυτές οι στρεβλώσεις προκαλούν– ο θεσμός της Επιτροπής Ανταγωνισμού παραμένει οργανωτικά καχεκτικός. Η μόνιμη ενίσχυση του θεσμού είναι τελικώς το ζητούμενο και όχι τα εφήμερα βοηθήματα.
Ποιος ελέγχει την αγορά
18" χρόνος ανάγνωσης
![ποιος-ελέγχει-την-αγορά-0](https://www.kathimerini.gr/k-default-image.jpg)