Κύριε διευθυντά
Μετά τις βιβλικές καταστροφές που ζήσαμε τον τελευταίο καιρό, ακούστηκαν πολλά παράπονα και συσσωρεύτηκε κάποια οργή. Ομως, δίκαιο είναι να μη βλέπουμε μόνο τι δεν έγινε αλλά και ό,τι επιτεύχθηκε.
Κατοικώ στη Σαρωνίδα Αττικής. Φωτιές μας έπληξαν και εμάς. Η φοβερή πλημμύρα ήταν όμως χειρότερη. Κουβάλησε κοτρόνες και έφραξε τον δρόμο Σαρωνίδα – Ανάβυσσος. Επαθε βλάβη και η ΔΕΗ. Επομένως δεν είχαμε ούτε ρεύμα ούτε νερό, και φυσικά ούτε Διαδίκτυο. Και όμως, σε μια μέρα όλα (αλλά όλα) είχαν αποκατασταθεί πλήρως.
Ας ευχαριστήσουμε αυτούς τους ανθρώπους που μας εξυπηρέτησαν με ολονύκτιο κάματο. Ας λέμε και κάτι καλό.
Αυτή πάντως είναι η δική μου εμπειρία από τη γωνιά της Αττικής όπου κατοικώ μόνιμα.