Κύριε διευθυντά
Από μάνα Πηλιορείτισσα και πατέρα των Θεσσαλικών Αγράφων, γεννημένη στον Βόλο, αισθάνθηκα ιδιαίτερη συγκίνηση από τα εξαιρετικά κείμενα της αγαπημένης «Καθημερινής» για τη βιβλική αλλά δυστυχώς αναμενόμενη καταστροφή που προκάλεσε η διαχρονική έλλειψη μακροπρόθεσμου προγραμματισμού.
Ειδικότερα το κείμενο του εκλεκτού σας συνεργάτη κ. Νίκου Βατόπουλου, διατυπώνει με σαφήνεια και γνώση όσα οι κατά καιρούς υπηρετήσαντες στον δημόσιο χώρο είχαμε επισημάνει στους εκάστοτε αρμοδίους με παράλληλες προτάσεις για απλές αλλά αποτελεσματικές λύσεις.