Κύριε διευθυντά
Διερωτάται κανείς, μήπως προσφέρθηκε και προσφέρεται εθελοντικώς, αφειδώς και αφελώς(;) στον νεόκοπο πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ η επιδιωκόμενη βοήθεια με την πάνδημη ενασχόληση όλων των ΜΜΕ και των αναγνωστών, τηλεθεατών, ακροατών τους; Μήπως έτσι ο κ. Κασσελάκης επέτυχε και επιτυγχάνει τον σκοπούμενο θόρυβο περί το όνομα και το πρόσωπό του, ο οποίος μέχρι στιγμής τού έχει αποδώσει καρπούς;
Στον ίδιο τον ΣΥΡΙΖΑ, περιέργως, οι πάντες υμνολογούν τον απελθόντα πρόεδρο, αλλά οι ίδιοι ζητούν ή και απαιτούν τη συνολική και ριζική αλλαγή.
Στο παρελθόν, που έχω υπ’ όψιν, τα ανώτατα κυρίως Δικαστήρια δεν αφιέρωναν απορριπτικές «σκέψεις» και αιτιολογίες σε προφανώς αβάσιμους ισχυρισμούς. «Σιγή τους απέρριπταν». Τολμούμε να κάνουμε το ίδιο;