Κύριε διευθυντά
Στην «Καθημερινή» της 24/9/2023 ο κ. Ανδρέας ∆ρυμιώτης, αναφερόμενος στις ΜΚΟ, έκανε δυστυχώς το τραγικό λάθος να μιμηθεί τον άσπονδο φίλο του, Αλέξη.
Ο Αλέξης, την εποχή της δόξας του, κυκλοφορούσε έντονα το σλόγκαν «ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ Α.Ε.». ∆ηλαδή κολλούσε μια ρετσινιά σε όλους γενικώς που επιχειρούσαν υπό τη μορφή της Ανωνύμου Εταιρείας.
Ο κ. Δρυμιώτης αντίστοιχα «έβαλε στο ίδιο πανέρι κοπριές με τρόφιμα-φάρμακα-ρουχισμό και εθελοντικό ιδρώτα», γράφοντας ότι ο μόνος σκοπός των ΜΚΟ είναι «η κονόμα».
Ελπίζω να του επιτρέψει ο εγωισμός του και να επανορθώσει.