Κύριε διευθυντά
Ενοικιάζω βραχυχρόνια τρεις κρεβατοκάμαρες στην κύρια κατοικία μου όπου διαμένω και εγώ. Θα ήθελα να πιστεύω ότι δεν θα θεωρηθούν τρία ακίνητα, αφού είναι ένα διαμέρισμα. Μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει.
Σχετικά με το όριο των 60 ημερών, αυτό αποκλείει εμάς από φοιτητές και νομάδες εργαζόμενους, επομένως δεν λειτουργεί με κανόνες ελεύθερης αγοράς. Αυτοί απλώς θα κάνουν άλλη μία κράτηση σε άλλη βραχυχρόνια μίσθωση και θα ταλαιπωρηθούν για 6-12 μήνες. Ας ισχύσει μόνο για τουρίστες. Να μην είναι ο νόμος προς όφελος μόνο των ξενοδόχων αλλά και των ιδιοκτητών και των ξένων ή Ελλήνων που σπουδάζουν στο Erasmus ή εργάζονται σαν νομάδες.