Κύριε διευθυντά
Μετά την ονειρώδη του παραμονή στις Κυκλάδες, ο δυστυχής οδηγός αυτοκινήτου που αναγκαστικά κατευθύνεται στην έξοδο Ε10 του λιμανιού του Πειραιά, γρήγορα φτάνει σε ασύλληπτο μποτιλιάρισμα στην έξοδο. Το φανάρι που χρονομετρήσαμε διαρκεί 8 δευτερόλεπτα για να περάσουν πλήθη κουρασμένων και ανυπόμονων ταξιδιωτών που διαπληκτίζονται, συγκρούονται και βρίζονται προσπαθώντας να βγουν στη λεωφόρο προς Αθήνα.
Είναι δυνατόν ο ΟΛΠ, το Λιμενικό, ο δήμος, ή η αστυνομία να μην μπορούν να κάνουν κάτι γι’ αυτό το απερίγραπτο φανάρι που δυσφημίζει το «πρώτο λιμάνι» της χώρας;