Κύριε διευθυντά
Υπάρχουν σοβαρά ζητήματα, όπως αυτό της υποχρεωτικής στράτευσης των γυναικών που αποτελεί συνταγματική επιταγή, τα οποία ουδόλως θίγονται. Με αφορμή τον πόλεμο Ισραήλ – Χαμάς είχαμε πολλά παραδείγματα ηρωισμού γυναικών στρατιωτών του IDF. Η Ελλάδα αν δεχτεί επίθεση εξ ανατολών όλοι και όλες δεν πρέπει να την υπερασπιστούν; Αντί λοιπόν να μας απασχολούν θέματα όπως αυτό, επανέρχεται συνεχώς στο προσκήνιο ο γάμος των ομοφυλόφιλων. Προσωπικά είμαι αντίθετος αφού τους καλύπτει ήδη νομικά το σύμφωνο συμβίωσης, όπως και για τις υιοθεσίες παιδιών. Ακόμη και σε ετερόφυλα ζευγάρια τα κριτήρια πρέπει να είναι πάρα πολύ αυστηρά.