Κύριε διευθυντά
Θερμά συγχαρητήρια και ειλικρινείς ευχαριστίες για το εξαίρετο άρθρο σας «Ή θα σοβαρευτούμε ή θα βουλιάξουμε», στο φύλλο της έγκριτης εφημερίδας σας της 10ης Σεπτεμβρίου. Παρά το γεγονός ότι μας έχουν δοθεί, σε λαό και ηγέτες, πολλές αφορμές να αντιμετωπίσουμε το δίλημμα αυτό, εμείς δεν σοβαρευόμαστε, γι’ αυτό βουλιάζουμε. Επιμένουμε να επαληθεύουμε την επισήμανση του αρχαίου Αιγύπτιου ιερέα: «Ελληνες αεί παίδες…».