Κύριε διευθυντά
Τις τελευταίες μέρες πολλά έχουν ειπωθεί και πολλά έχουν γραφτεί για τη «ροζ» σημαία της εικαστικού κ. Λαλέ. Με αφορμή αυτόν τον διάλογο/αντιπαράθεση για το εθνικό σύμβολο ας μου επιτραπεί να προσθέσω τούτο. Τη σημαία μας πρέπει να τιμούμε πάντα, χωρίς εκπτώσεις, γι’ αυτό θεωρώ πολύ ντροπιαστικό το θέαμα μιας κουρελιασμένης ή βρώμικης σημαίας, που συχνά βλέπουμε αναρτημένη σε δημόσια και ιδιωτικά κτίρια, πλοία μεγάλα και μικρά και γενικά σε πολλά σημεία της χώρας. Οσοι αναρτούν την ελληνική σημαία οφείλουν και να την φροντίζουν, αντικαθιστώντας την αμέσως μόλις φθαρεί. Αυτό είναι το καθήκον μας σαν Ελληνες πολίτες.