Κύριε διευθυντά
Για όσους έχουν πειστεί για τη «στροφή προς τη μετριοπάθεια» του προέδρου της γείτονος κατά την επίσκεψή του στην Αθήνα στις 7 ∆εκεμβρίου 2023, ας μου επιτραπεί να κρατήσω τις επιφυλάξεις μου. Μου έκαναν εντύπωση οι προσεκτικά διατυπωμένες και «αποστειρωμένες» από τις γνωστές διεκδικητικές αιχμές ομιλίες του λες και είχε προηγηθεί λεπτομερής σχεδιασμός «αυτοσυγκράτησης». Μία παραλλαγή της γνωστής αμερικανικής ατάκας για την οικονομία ίσως ταιριάζει στην περίπτωση: «it’s the F-16 stupid»…
*Συνταξιούχος Παθολόγος