Κύριε διευθυντά
Σε συνέχεια της επιστολής του αναγνώστη σας κ. ∆ημητρίου Γεωργαντά για την αναποτελεσματική λειτουργία των ΕΛΤΑ Courier (φ. 10/1/2024), θα ήθελα να προσθέσω τη δική μου εμπειρία αλλά και έναν σοβαρό προβληματισμό μου σχετικά με τα ΕΛΤΑ γενικώς. ∆εν πάνε περισσότερο από 5 χρόνια που έστειλα δοκιμαστικώς μια επιστολή στον εαυτό μου από το Σύνταγμα στη Βούλα μια ∆ευτέρα της εβδομάδας. Την Τρίτη μου παραδόθηκε στη Βούλα. Σήμερα τα πράγματα είναι όντως απογοητευτικά. Ο προβληματισμός μου αφορά την επιστολική ψήφο. Νομίζει η άξια υπουργός κυρία Κεραμέως ότι με τη σημερινή κατάσταση που επικρατεί στα ΕΛΤΑ θα λειτουργήσει το σύστημα; Κάτι πήρε το αυτί μου σχετικά με ενέργειες της κυβερνήσεως για την αναδιοργάνωση των ΕΛΤΑ. Πάντως με τη σημερινή κατάσταση στη λειτουργία του οργανισμού είναι εξασφαλισμένο το φιάσκο του εγχειρήματος.