Kύριε διευθυντά
Αποφεύγω τη συζήτηση των ημερών. Στέκομαι όμως στο επιχείρημα ότι ακολουθούμε καθυστερημένα τη λοιπή Ευρώπη. Θα ήθελα κάποιος να μας πει, αν γνωρίζει, τι γίνεται στην Ευρώπη όταν μια ομάδα (που η αστυνομία γνωρίζει με ονόματα και διευθύνσεις) μπαίνει σε ένα δημόσιο πανεπιστήμιο, σπάει ό,τι βρει και τρομοκρατεί τους υπαλλήλους.
Γιατί στην Ευρώπη, πλην άλλων, θα είχαν συλληφθεί επ’ αυτοφώρω, θα είχαν κοστολογηθεί οι ζημιές, θα πλήρωναν άμεσα οι ίδιοι ή οι γονείς τους και ο εισαγγελέας αυτεπάγγελτα θα είχε ασκήσει κατηγορίες για ψυχολογική και σωματική βία. Και οι ποινές δεν θα είχαν αναστολή.
Εχουν λύσει και τέτοιου είδους ζητήματα μειοψηφιών εκεί. Για να μην ξεχνάμε και τα δικαιώματα των πλειοψηφιών.