Κύριε διευθυντά
Αν υπήρχε κάποιος Ελληνας που δεν γνώριζε την παροιμία με το κάρο και το άλογο, την έμαθε και αυτός πρόσφατα από την πολιτική συζήτηση για τους ομοφυλόφιλους. Το κάρο κατά τη δική μου εφαρμογή, είναι το ανεξάρτητο κράτος που δικαιούνται να αποκτήσουν οι Παλαιστίνιοι. Και το άλογο είναι μια παλαιστινιακή ηγεσία που εμπνέει και ενώνει όλους τους Παλαιστινίους στη ∆υτική Οχθη και στη Γάζα, που νοιάζεται για την οικονομική και κοινωνική αναβάθμισή τους, που πρεσβεύει τις αρχές της δημοκρατίας, της διαφάνειας και της λογοδοσίας και πάνω από όλα, που δεν στοχεύει στον αφανισμό του Ισραήλ.
Τώρα, το αν πρέπει στη διαδικασία να προηγηθεί το κάρο ή το άλογο, το αφήνω στην πάντα ορθή κρίση σας.