Κύριε διευθυντά
Tο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών αποτελεί απόκτημα για την πόλη και τη χώρα μας. Εκτιμούμε πολύ θετικά την προσφορά του. Ομως υπάρχει ένα θέμα που επιθυμώ να απασχολήσει τη διεύθυνσή του.
Είναι οι θέσεις στάθμευσης στον σταθμό του Μεγάρου.
Για να μην υφίστανται οι παρακολουθούντες τις παραστάσεις την ταλαιπωρία της εξεύρεσης θέσης στάθμευσης (σχεδόν αδύνατης στη γύρω περιοχή), εισηγούμαι να υπάρχει η ευχέρεια της ταυτόχρονης ηλεκτρονικής κράτησης θέσης στάθμευσης στον σταθμό του Μεγάρου, παράλληλα με την έκδοση του ηλεκτρονικού εισιτηρίου.
Γι’ αυτό θα ήθελα να παρακαλέσω τα εξής:
Συνεννόηση με τις υπηρεσίες ηλεκτρονικής έκδοσης των εισιτηρίων για την ταυτόχρονη πληρωμή ηλεκτρονικά και της θέσης στάθμευσης (εφόσον υπάρχει διαθέσιμη). Εχω τη γνώμη ότι αυτό είναι εύκολα κατορθωτό με τα σημερινά μέσα. Ετσι, θα αποφεύγεται η ταλαιπωρία και η ενόχληση των θεατών.
Ελπίζω στην ανταπόκριση της παράκλησής μου.