Κύριε διευθυντά
Στο φύλλο της Τετάρτης 21 Φεβρουαρίου διάβασα (2 φορές) το άρθρο του φοιτητού της ΑΣΟΕΕ κ. Σπύρου Αλέφαντου με τίτλο «Τώρα έχουμε μια ευκαιρία», που αναφέρεται στην ίδρυση των μη κρατικών πανεπιστημίων.
Διαβάζοντάς το, ένιωσα υπερήφανος ως Ελληνας και αισιόδοξος για το μέλλον για τη νέα γενιά που αντιπροσωπεύει ο γράφων με την τοποθέτησή του στα θέματα της Παιδείας.
Προτρέπω όλους τους αναγνώστες της «Καθημερινής» να διαβάσουν το ανωτέρω κείμενο δύο και τρεις φορές, για να διαπιστώσουν πως οι νέοι γνωρίζουν πολύ καλύτερα πολλά θέματα, τα οποία εμείς οι μεγαλύτεροι σε ηλικία αγνοούμε.