Κύριε διευθυντά
Προσωπικό μου συμπέρασμα ότι τη σύμβαση «717» για την ασφάλεια του σιδηροδρόμου δεν την υλοποίησαν από το 2014 τρεις διαφορετικές κυβερνήσεις για να μη φτάνει το τρένο στη Θεσσαλονίκη σε μόλις 3 ώρες και 15 λεπτά, δηλαδή πιο γρήγορα από το λεωφορείο. Ειδικά μετά το τραγικό δυστύχημα των Τεμπών, αλλά τους πρόλαβε η κακοκαιρία «Daniel», θα μας έλεγαν σίγουρα ότι τώρα το τρένο θα φτάνει σε μόλις 4 ώρες από την Αθήνα στη Θεσσαλονίκη, δηλαδή όσο και το λεωφορείο! Λες και δεν τους ξέρουμε.