Κύριε διευθυντά
Ευλόγως μας απασχολούν κυρίως τα «μεγάλα» θέματα, αλλά δεν μπορείς να αδιαφορείς πάντα και για τα «μικρά». Επειδή λοιπόν αυτές τις μέρες γίνεται λόγος περί των ικανοτήτων των υποψηφίων αρχηγών κομμάτων, θα έλεγα να θυμηθούμε ότι άλλο είναι η «κυβερνησιμότητα» μιας χώρας υποκείμενης σε διακυβέρνηση, κι άλλο η «κυβερνητικότητα» ως ικανότητα ενός ατόμου να κυβερνά. Είναι δε αμφότερα ουσιώδη – άλλο βέβαια θέμα το περί της επαρκείας αυτών κεφάλαιο.
*Πεντέλη