Μετά από δύο συνεχή χρόνια αναβολών λόγω της πανδημίας, η Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών/Πόρτα Ανοιχτή διοργανώνει ξανά τον φιλανθρωπικό αγώνα OPEN DOOR RUN, σε συνεργασία με το Δήμο Ελληνικού – Αργυρούπολης, την Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2022.
Όλα τα έσοδα του OPEN DOOR RUN θα διατεθούν για την ενίσχυση του Κέντρου Ημέρας Ενηλίκων, που λειτουργεί στο Πρότυπο Κέντρο Εκπαίδευσης & Αποκατάστασης «Πόρτα Ανοιχτή» στην Αργυρούπολη.
Το OPEN DOOR RUN θα ξεκινήσει στην ΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΧΤΗ στις 9.00 π.μ. και θα περιλαμβάνει αγώνες δρόμου 10χλμ. και 5 χλμ. για τους ενήλικες και 800 μ. για τα παιδιά.
Για τη διαδρομή των 800μ., η συμμετοχή παιδιών και ΑΜΕΑ είναι δωρεάν.
Οι ηλεκτρονικές εγγραφές έχουν ξεκινήσει.
Για πληροφορίες και δήλωση συμμετοχής επισκεφθείτε το ακόλουθο link: https://www.myrace.gr/event/4540/registrations.html
Το πακέτο συμμετοχής μπορείτε να το παραλάβετε:
- το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2022, ώρες 12:00-16:00, από το Δημοτικό Κολυμβητήριο Αργυρούπολης (Τριπόλεως 6 & Λ. Κύπρου).
- την Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2022, πριν την εκκίνηση του αγώνα, ώρες 07:30-08:30, στην ΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΧΤΗ (Μ. Γερουλάνου 117, Αργυρούπολη).